MTO Nasıl Çalışır ?

MTO Nasıl Çalışır ?

1980 yılında tek milli Üniversal torna tezgâhları ile üretime başlayan Murat Teknik Otomat firması, yıllar içerisinde yalın üretim anlayışıyla teknolojisine yatırımlar yaparak, günümüzde çok milli CNC ve çok milli otomat tornalama makinaları, CNC kontrollü transfer makinalarına uzanan üretim imkanları ile müşterilerine en kaliteli ürünü en uygun maliyete sunmayı kendine görev edinmiştir.

MTO günümüz teknolojisinin el verdiği üretim hassasiyetine, kendi bilgi birikimini (know-how) ve tecrübesini de katarak mikron hassasiyetinde işleme toleransı ile üretimini gerçeklemekte ve yine çok hassas (mikron çapında partikül ile ifade edilen) temizlik kriterlerini sağlayacak şekilde müşterilerine hizmet vermektedir.

Üretimde önce kaliteyi amaç edinen MTO; kameralı ölçüm sistemleri, 3D cihazları, özel tasarım üretim aparatları ve bilgisayar destekli otomasyon üniteleri de dahil pek çok kontrol ekipmanını yalın üretim süreç akışlarına dahil ederek, her aşamada prosesinin uygunluğunu denetleyerek ve kayıt altına alarak, müşterilerine (iç ve dış) sevk edilen ürünlerinin kalitesini güvence altına almaktadır.

MTO katılımcı ve yenilikçi üretim anlayışı ile; çalışanlarını düzenli olarak performans ve yetkinlik değerlendirmesiyle sıkı eğitim parkurlarından geçirerek, bilinçli çalışan ve yetkin personel gücü oluşturarak, risk yönetimi ve yalın yönetim uygulamaları ile sürdürülebilir etkin projeler devreye alan ve üretiminin verimliliğini iyileştirme fırsatlarını kovalayan yaratıcı bir firmadır. Üretiminin her aşamasında sürekli iyileştirme ve yenilenerek gelişim ana ilkesidir.


MTO kalitesini geliştirmek için sürekli iyileştirme ve geliştirme çalışmaları yapar

PLANLAMA
MTO kalitesini geliştirmek için sürekli iyileştirme ve geliştirme çalışmaları yapar


UYGULAMA
Verimlilik arttırma programı uygulamaya alınır, faaliyete geçirilir

KONTROL
Verimlilik Analizleri Ölçme, izleme, Değerlendirme Karşılaştırma prosesleri işletilir.

ÖNLEM
Verimlilik düzeyinin yükseltilmesi amacıyla MTO, iyileştirmelerin kurumsallaştırılması için çalışmalar yapar.

MTO YALIN YÖNETİM SİSTEMİ

MTO; tüm süreçlerinde yalın yönetim ilkelerini uygulayarak kalite, maliyet, zamanında teslimat başta olmak üzere müşterilerinin ihtiyaçlarını eksiksiz ve tam zamanında yerine getirmeyi amaç edinmiştir.


MTO; belirlediği hedeflerine uygun olarak yalın yönetim uygulamalarını hayata geçirmektedir.